کلاهبرداری-جدید-به-عنوان-امداد-خودرو

کلاهبرداری با عنوان امداد خودرو مرکزی

شیوه ای جدید از کلاهبرداری

کلاهبرداری با عنوان امداد خودرو مرکزی

این کلاهبرداری به این صورت است، که یک تماس تلفنی به شما میشود، و این توسط فردی که از اطلاعات شخصی شما شامل نام و نام خانوادگی، شماره پلاک و مدل خودروی شما مطلع است انجام میگیرد. و با شما تماس می‌گیرد و شما را معرفی می‌کند و سپس مدل و شماره پلاک خودروی شما را می‌گوید.

خود را امداد خودرو مرکزی معرفی می‌کند. به این صورت که می‌توانید از تمامی خدمات آن با ۵۰ درصد تخفیف استفاده کنید و همچنین اگر سالی ۴ بار خودرو خود را به تعمیرگاه ببرید، نصف هزینه ای که کردید به شما بازگردانده میشود و به گفته ی خودشان اقداماتشان زیر نظر صنعت و معدن است و تمام مالکین دارای بارکد هستند.

کلاهبردای به عنوان امداد خودرو مرکزی
کلاهبردای به عنوان امداد خودرو مرکزی

فردی که با شما تماس گرفته است، به شما وعده ی تعمیر و خدمات رایگان خودرو را در محل زندگی تان می‌دهد. علاوه بر آن کروناخود نیز بهانه ی خوبی در این ایام است تا در این روز‌های پرخطر و بیماری به مراکز امداد خودرو که امکان شلوغ بودن مکان وجود دارد مراجعه نکنید.

همچنین او به شما وعده صدور کارتی را می‌دهد که می‌توانید خدمات رایگان دریافت کنید. درحالی که تنها کارت معتبر امداد خودرو، کارت طلایی است. این افراد از شما می‌خواهند تا ۵۰۰ هزار تومان واریز کنید تا ۵ سال از خدمات رایگان امداد خودرو بهره‌مند شوید.

تعمیر و خدمات رایگان درب منزل توسط امداد خودرو

کلاهبرداری با عنوان امداد خودرو : اگر از این اشخاص پرسیده شود که این اطلاعات را چگونه در اختیار دارید. پاسخ آنها این چنین خواهد بود: زمانی که شما خودرو خریداری می‌کنید، تمام مشخصاتتان در سامانه ما ثبت می‌شود. و همچنین ادعا دارند که کارخانه‌های ایران خودرو یا سایپا خصوصی هستند و ما به عنوان سازمان امداد خودرو کشوری، یک سازمان دولتی هستیم و همه خودروسازها زیر نظر ما فعالیت می‌کنند.

راه اندازی تلفن اختصاصی امداد خودرو در همه شهرها
بخوانید

اهداف این چنین شرکت‌ها کاملا مشخص است. این کلاهبردار ها با استخدام چند اپراتور قصد دارند به هر طریقی شده محصول خود را به مردم عرضه کنند و به همین منظور از هر دروغی استفاده می‌کنند.

رمضانی مدیر عملیات شرکت امداد خودرو ایران اظهار کرد:  مردم به هیچ عنوان نباید به این افراد اطمینان کنند. آن‌ها فقط به فکر سوء استفاده هستند. افرادی که تمایل به دریافت کارت طلایی دارند می‌توانند با شرکت امداد خودرو ایران تماس بگیرند و پس از کسب اطلاعات به شبکه نمایندگی مراجعه کنند، بدین معنا که نیاز نیست در مورد کارت طلایی به خارج از شبکه مراجعه کنند.

در کنار تمامی سخنان مسئولان در این زمینه پلیس نیز بار‌ها هشدار داده است تا افراد فریب این کلاهبرداری‌ها را نخورند و به راحتی به هر کسی بدون شناخت و اطلاعات اعتماد نکنند. همچنین سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، اعلام کرده است که هرگونه تماس تلفنی که از سوی اشخاص ناشناس جهت ارائه تسهیلات، خدمات امداد خودرو، تعمیرات و … برقرار شود، از لحاظ این سازمان فاقد وجاهت قانونی است و کلاهبرداری تلقی می‌شود.

لذا هموطنان در مواجهه با این تماس‌های تلفنی، هوشیار باشند و مراتب را به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور با شماره ۱۴۱ اعلام کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به بالای صفحه بردن