دلایل-لرزش-خودرو

دلایل لرزش خودرو

اصلی ترین دلایل لرزش خودرو چیست؟

خودرو و تعمییرات و شناخت مشکلات خودرو در بحث فنی برای خودرو داران امری واجب می باشد.  برخی از این مشکلات و ایرادات به راحتی و با دقت به مسائل پیش آمده سهل و آسان است. در زیر به بررسی عوامل و دلایل لرزش خودرو می پردازیم.

مشکلات موتوری خودرو

گاهی اوقات لرزش خودرو ناشی از مشکلات موتور می باشد. مثلا به موتور به اندازه ی کافی سوخت، هوا و یا جرقه که برای روان کار کردن آن نیاز است، نمی رسد. نشانه هایی از لرزش خودرو که ممکن است مربوط به موتور خودرو باشد. شامل موارد زیر می شود:

  •  لرزیدن و یا تکان خوردن خودرو در حین شتاب بالا
  • در محدوده های سرعت های خاص بریده بریده تکان خوردن
  • ماشین ابتدا خوب شروع به کار کند ولی بعد از مدتی به لرزش درآید

این نشانه ها ممکن است ناشی از مشکل شمع خودرو باشد و یا اگر شمع مشکلی نداشته باشد. ممکن است ناشی از سیم متصل به شمع خودور(وایرها) باشد. که نیاز به تعمیر و یا تعویض دارد. در نتیجه باید گفت که ممکن است کثیف شدن فیلتر و یا مسدود شدن آن رساندن سوخت و اکسیژن به موتور خودرو را با مشکل مواجه نماید.

دلایل-لرزش-خودرو2
 

مشکلات اکسل محور چرخ خودر

وسایل نقلیه ی ما دارای قسمت های چرخشی و رفت و برگشتی بسیاری می باشد. که برای کار کردن درست باید در جای مناسب قرار بگیرد. اگر اکسل در خودرو خم شود. ممکن است تکان هایی در خودرو ایجاد شود. و این مشکل با افزایش سرعت خودرو، بیشتر می شود. مشکل اصلی در این بخش مربوط به بررسی محور چرخها می شود. زیرا این محور بخشی از قدرت موتور خودرو را به چرخ ها منتقل نموده. و اگر مشکلی پیدا کند یکی از آثار آن لرزش خودرو می باشد. و علت این امر برهم خوردن مرکز ثقل خودرو می باشد.

امداد خودرو ایوانکی - خودرو بر ایوانکی - حمل خودرو ایوانکی
بخوانید

مشکل ترمز خودرو یکی از دلایل لرزش خودرو

اگر لرزش خودروی شما در حین ترمز بیشتر می شود. اولین احتمال این خواهد بود که ممکن است روتر ترمز شما تاب خورده باشد. روتر یک دیسک نقره ای شفاف است. که به یک سیستم ترمز مجهز می باشد. این قسمت می تواند در اثر پارگی و یا سائیدگی دچار تغییر شکل شود. اگر شما با اچار فرانسه زیاد آشنا نیستید پیشنهاد خوبی است. اگر به یک متخصص درباره ی وضعیت لنتهای ترمز خود بگوئید. تا او شما را هدایت نماید. در اصل زمانی که روتور براثر حرارت بالا و یا عدم توجه به کاهش لنت و تعویض آن ها در زمان مناسب باعث آسیب جدی به روتور می شود. و باعث نازک شدن قطر روتور و در نتیجه لرزش در هنگام ترمز گیری می شود.

دلایل-لرزش-خودرو3
 

ایراد داشتن تایر خودرو یکی ار مهم تریت دلایل لرزش خودرو

تایر یکی از اجزای اصلی برای حرکت خودرو می باشد. و می تواند منبع اصلی لرزش خودروی شما باشد. و این لرزش دز سرعت های بالا برروی فرمان به وضوح قابل تشخیص می باشد. از دلایل اصلی ایجاد لرزش توسط تایر خودرو می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • اگر خودروی شما در سرعت های خاص می لرزد نیاز به بالانس چرخ دارد.
  • تایرها آج های جداگانه ای دارد. و در صورت از بین رفتن این آج ها باید تایر خودرو را تعویض نمایید.
  • سائیده شدن غیر یکسان تایر گاهی اوقات مشکل لرزش خودرو از تایر آن نیست. ولی شرایطی وجود دارد که عملکرد تایر خودرو را با مشکل مواجه می کند. برای مثال مشکل داشتن آسفالت خیابان.
مراقبت از خودرو در فصل زمستان
بخوانید

مواردی که در بالا ذکر شد تنها مواردی نیستند که باعث لرزش خودرو می شوند. بنابراین هر زمان که دچار شک و تردید شدید حتما از یک فرد متخصص کمک بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به بالای صفحه بردن