درب-فرفورژه

درب فرفورژه

درب فرفورژه چیست؟

سالهاست که درب های فلزی به عنوان درب های ورودی ساختمان مانند پارکینگ، درب ماشین رو و نفر رو درحال خدمت هستند اما امروزه مدل های جدیدتر و متنوع تری از این محصولات با عنوان درب فرفروژه در سال های اخیر را مشاهده می کنیم اینها بسیار زیبا  و قابلیت تبدیل به هر رنگی می باشند درب فرفورژه دارای استحکام بالایی در برابر عواملی مانند ورود سارقین دارند آنها درانواع سبک های مختلف مدرن  و سنتی طراحی و تولید می شوند فرفروژه یک واژه فرانسوی به معنی حالت دادن به آهن های قابل انعطاف پذیراست در سال های چند دهه پیش آهن ها بدست آهنگران در کوره های آتش داغ می شدند و با ضربات سنگینی حالت می گرفتند اما امروزه روش بهتر و پیشرفته تری برای فرم دادن آهن به کار گرفته می شود به این روش که با ذوب کردن آهن آنها را در قالب های مخصوصی ریخته و فرم می دهند.

انواع درب های فرفروژه

  • فرفروژه باغ
  • فرفروژه ریلی
  • فرفروژه ویلایی
  • فرفروژه تالاری
  • درب فرفوژه باغ ویلا
  • درب نفر رو و دو لنگه
  • فرفروژه ویلایی مسکونی
  • فرفروژه حیاط ساختمان مسکونی

تفاوت درب های فرفروژه

نوع دیگری از مدل ها که باز هم پرطرفدار هستند فرفروژه ریلی است که در کنار یک درب کوچک نفر رو به کار گرفته می شود درب دولنگه  هم می تواند گزینه خوبی برای ورود و خروج خودرو از داخل پارکینگ یا حیاط باشد ابعاد درب های ویلایی به نوع سازه بستگی دارد درب هایی باغ ویلا با درب های فرفروژه برای ویلایی مسکونی دارای تفاوت هایی از نظر طرح و امنیت هستند.

درب حیاط
بخوانید

5 دلیل برتری درب فرفورژه به انواع درب فلزی

در ادامه این مقاله به 5 دلیل عمده برتری درب فرفورژه پارکینگ و عابر نسبت به سایر دربها میپردازیم:

1- به استحکام آهن

مهمترین ویژگی یک درب ورودی ساختمان، مقاومت آن در برابر ضربه و همچنین سارقین و … میباشد. دلیل اینکه برای درب های ساختمان از چوب استفاده نمیشود(در اغلب موارد) عدم مقاومت آن در برابر عوامل خارجی مانند ضربه، آتش، آب و … است.

متریال پایه برای ساخت تمام انواع درب فرفورژه ، آهن است. تمام قطعات این مدل درب زیبا که به اصطلاح فر داده میشود از چهارسوهای فلزی تشکیل میشود.  به همین دلیل دربهای فرفورژه پایدارای و استحام بسیار بالایی دارند.

2- به زیبایی یک تابلو نقاشی

در گذشته نه چندان دور؛ اغلب درب های فلزی در ایران با ورق های یکپارچه ساخته میشد. دربهایی که فقط استحکام آن اهمیت داشت و حداکثر یک طرح بسیار ساده روی آن برای جلوه بصری ایجاد میکردند!

امروزه با اهمیت پیدا کردن نمای ساختمان، زیبایی درب ها بسیار مورد توجه قرار گرفته است. به جرات میتوان گفت بی شمار طرح برای درب ورودی ساختمان وجود دارد. از طرح های ساده تا طرح های پیچیده انتزاعی.

بدون شک، گل سرسبد تمام انواع دربها از لحاظ زیبایی؛ درب فرفورژه است. اصولا تمام مدلهای درب فرفورژه بر پایه زیبایی آن طراحی میشوند. به دلیل استفاده از قطعات تزئینی و دست ساز فرفورژه در جای درب و ترکیب آن با قطعات ریخته گری چدنی یا آلومینیومی شما عملا یک تابلو از یک اثر هنری با تارو پود فلزی در اوج ظرافت و زیبایی خواهید داشت.

چطور در شیراز ماشین خوب اجاره کنیم؟
بخوانید

3- بینهایت طرح و رنگ

هیچ محدودیتی در طراحی برای درب فرفورژه پارکینگ، عابر، فنس، نرده پنجره یا نرده پله وجود ندارد! شما میتوانید هر ایده ای را برای درب فرفورژه ساختمان خود به واقعیت مبدل کنید.

استفاده از هنر دست برای ایجاد قطعات فرفورژه باعث میشود شما فلز گداخته را در هر شکل و جهتی بچرخانید، بتابانید و حالت دهید. استفاده از این قطعات تزئینی در کنار بهره گیری از تکنولوژِی روز در برش ورقهای فلزی مانند دستگاه های CNC و واترجت، تمام محدودیت ها را برای ایجاد طرح دلخواهتان از بین برده است.

به لطف این ترکیب عالی برای درب فرفورژه (هنر دست و تکنولوژِ روز) شما هر طرحی را که برای درب ساختمان خود در ذهن تصور کنید را میتوانید بسازید! این ویژگی منحصربفرد باعث شده ارشیتکت ها بتوانند دربهایی را در سازگاری کامل با نمای ساختمان انتخاب یا طراحی کنند.

به دلیل وجود برجستگی و فرورفتگی در قطعات درب فرفورژه شما میتوانید بیشترین بهره را از هنر پتینه کاری در رنگ کاری درب فرفورژه ببرید. در استفاده از رنگ هم محدودیت ندارید. استفاده از زمینه مشکی، اجازه خودنمایی میدهد به رنگ های طلایی، مسی، نقره ای و هر رنگ دیگری که به آن علاقه دارید با نمای عمارت شما هماهنگی دارد.

4- متناسب با بودجه شما

با در نظر گرفتن تمام مزیتهای ذکر شده، درب فرفورژه مناسب ترین قیمت را در مقایسه با سایر انواع درب دارد. همچنین به دلیل وجود طرح ها و مدلهای بسیار زیاد درب فرفورژه شما میتوانید در هر رنج قیمتی یک نوع درب فرفورژه انتخاب کنید.

دستگاه لیوان کاغذی ایران لیوان
بخوانید

شما میتوانید در مواردی، بدون کاهش کیفیت، با راهنمایی کارشناسان ما تا حدودی از وزن نهایی درب مورد نظر خود بکاهید که باعث کاهش قیمت محصول نهایی خواهد شد. ولی در انتخاب درب برای ساختمان خود همواره به این نکته توجه کنید که درب ساختمان به عنوان پیشانی نمای عمارت شما تا سالها (و شاید به اندازه عمر آن) معرف زیبایی و کیفیت عمارت شما خواهد بود.

5- بدون نیاز به مراقبتهای ویژه

درب فرفورژه از ترکیب آهن و چدن و در برخی موارد آلومینیوم ساخته میشود. استفاده از متریال با کیفیت باعث میشود شما نیاز به صرف زمان و هزینه برای نگهداری های پس از نصب نداشته باشید.

درب های فلزی بطور عام و درب فرفورژه بطور خاص؛ در برابر سرما و گرما مقاوم هستند. با آب و آتش از بین نمیروند. در برابر ضربه مقاوم هستند. در برابر نفوذ سارقین و … بیشترین ایستادگی را دارند. در طول زمان در برابر پوسیدگی و خوردگی بهترین گزینه هستند.

قیمت فرفروژه

قیمت هر یک از محصولات به نوع انتخواب خریدار بستگی دارد معمولا قیمت ها بعد از اتمام کار بر حسب کیلوگرم تعیین می شوند برخی از مدلها باسفارش مشتری سبک تر ساخته می شوند و برخی هم وزن بیشتری دارند و محکم تر هستند گاهی خریدار درخواست رنگ آمیزی درب ها را داده و برخی موارد هم خام و بدون رنگ سفارش می دهند این هم در تعیین قیمت محصول می تواند تاثیر گذار باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن