اجاره خودرو

اجاره خودرو

اجاره خودرو بدون مدرک در تهران

اجاره خودرو بدون مدرک همان اصطلاحی است که در برخی وب سايت های اجاره اتومبیل دیده می‌شود. اما آیا واقعیت دارد که آژانس های کرایه اتومبیل خودروهای خود را بدون مدرک اجاره می‌دهند‌؟ شما خود را به جای یک اجاره دهنده خودرو بگذارید و ببینید منطقی است که مال خود را بدون دریافت هیچ مدرک و وثیقه به فردی غریبه بسپرید. چگونه می‌توانید به یک فردی که اولین بار است او را می‌بینید اعتماد کنید و ماشین را بدون هیچ مدرکی به دست او بسپارید؟ در بعضی از پارک‌ها شرایطی مهیا شده تا افراد برای چند ساعت دوچرخه‌ای را کرایه کنند و بعد از پایان ساعت آن را تحویل دهند‌. حتی برای اجاره دوچرخه هم از آن‌ها مدرک شناسایی گرفته شده و تا زمان بازگشت از این مدرک محافظت می‌شود. حال کسی پیدا می‌شود سرمایه چند میلیونی یا چند میلیاردی خود را بدون مدرک اجاره دهد؟ در ادامه مقاله برای بررسی صحت این موضوع و چگونگی انجام آن با ادامه مطلب همراه شوید.

 اجاره خودرو بدون مدرک در تهران چیست؟

اگر می‌گویید غیر منطقی است که در شرکت‌های اجاره خودرو، خودروها بدون دریافت مدرکی کرایه داده شوند، باید دید که چرا در بسیاری از آگهی ها در سایت های اینترنتی این اصطلاح به چشم می‌خورد؟ با فراگیر شدن استفاده از اینترنت در دنیای امروز، تقریبا همه افراد برای بهره‌مندی از خدمات گوناگون و رفع نیازهای خود به سراغ سایت‌ها و شبکه های اجتماعی می‌روند. اجاره ماشین هم یکی از این خدمات است. با این حال چگونه می‌توان به یک آگهی و شماره تلفن اعتماد کرد؟ مشکلات زیادی است که با اجاره ماشین از یک مکان نامعتبر شما را تهدید می‌کنند و سرمایه شما را به باد می‌دهند.

بنابراین منظور از سايت های اجاره خودرو از رنت ماشین بدون مدرک، مدارک شناسایی نیست. شما در هر صورت نباید فریب تبلیغات پر از رنگ و لعاب برخی را در سایت های اینرنتی و شبکه های مجازی بخورید. سعی کنید جهت انجام این کار به سراغ آژانس‌های معتبر و با اصالت بروید. این مراکز علاوه بر اینکه به شما در صورت بروز هر گونه مشکلی قابلیت پیگیری و مراجعه می‌دهند، بلکه با ارائه امکانات و خدمات متفاوت برایتان یک تجربه امن و لذت بخش رقم می‌زنند. در واقع طبق تحقیقات صورت گرفته از این مراکز معتبر، اصطلاح اجاره ماشین بدون مدرک، همان کرایه اتومبیل بدون ودیعه نقدی است.

طراحی سایت و سئو تبریز
بخوانید

اجاره خودرو بدون مدرک چگونه انجام می‌شود؟

شرکت‌های معتبر اجاره خودرو در تهران همواره به دنبال روش های گوناگونی هستند تا شرایطی آسان را برای مشتریان خود به وجود آورند. یکی از این راهکارها مربوط به جایگزینی راهی برای جایگزینی ودیعه نقدی می‌شود که با عنوان اجاره ماشین بدون مدرک به کار برده شده و شامل دو بخش است:

  1. اجاره خودرو بدون سند
  2. اجاره خودرو بدون ودیعه نقدی

هر کدام از این دو مورد در ادامه مطلب مورد بررسی قرار خواهند گرفت:

اجاره ماشین بدون سند

یکی از شاخص‌ترین خدماتی که شرکت‌های ماشینهای اجاره‌ای به مشتریان خود ارائه می‌دهند، اجاره اتومبیل بدون سند است. زیرا که یکی از مطمئن ترین تضمین های قابل قبول جهت قراردادهای کرایه ماشین برای مراکز رنت کار، اساسا ارائه سند است. با این حال تجربه ثابت کرده که توجیه مشتریان جهت تهیه و ارائه سند برای رنت اتومبیل کاری سخت است. بنابراین آژانس ها انواع شرایط ضمانت را برای کسانی که توانایی ارائه مدارک لازم را ندارند، فراهم می‌آورند‌. یکی از روش‌هایی که می‌توان با کمک آن رنت انواع ماشین ‌ها از خودرو پورشه و اجاره خودرو بنز گرفته تا اجاره پراید را بدون سند انجام داد، ارائه چک یا سفته است.

مشخص است که تهیه و ارائه آن راحت تر از سند ملک است. برای این کار شما توجه به قیمت روز اتومبیلی که انتخاب می کنید، مبلغی چک یا سفته بانکی را در مجموعه به امانت می گذارید. یکی دیگر از روش‌ها به امانت گذاشتن طلا، سکه یا ارز های رسمی است که از دیگر روش‌های رنت خودرو آسان‌تر به نظر می‌رسد. همان طور که می‌دانید شرایط اجاره خودرو برای گردشگران خارجی نیز در تهران فراهم شده و آن‌ها می‌توانند با ارائه اصل پاسپورت یا اصل ویزا و بلیط برگشت خود نسبت به اجاره ماشین اقدام نمایند.

چگونگی تشخیص رنگ خودرو
بخوانید

اجاره اتومبیل بدون ودیعه نقدی

خودروی اجاره‌ای بدون ودیعه نقدی نیز به چند روش می‌تواند انجام شود:

  1. پرداخت ارزهای رایج

این روش بیشتر برای مسافرین خارجی که به طور موقت برای انجام کارهای مختلف در تهران ساکن هستند، مناسب است‌. پرداخت ارزهای رایج جایگزین کرایه اتومبیل با ودیعه نقدی می‌شود. ابتدا مشتری نسبت به ودیعه محاسبه شده ماشین منتخب مطلع گشته و سپس با ارزهای رایج ودیعه را پرداخت می‌کند. بنابراین دردسرهای تبدیل پول برای گردشگران خارجی حذف شده و آن‌ها به راحتی به ماشین مد نظر خود می‌رسند. در برآورد میزان قیمت لازم برای ارائه ارز رایج به جای ودیعه نقدی نرخ روز ارز مشتری و قیمت ماشین معیار قرار می‌گیرد.

  1. گرو گذاشتن طلا و سکه

اگر دوست دارید با ماشین مورد علاقه خود در شهر رانندگی کنید اما سرمایه لازم را ندارید، کافی است سکه طلا به جای ودیعه نقدی به گرو بگذارید. با امانت گذاشتن طلا و سکه به عنوان ودیعه نزد اجاره دهنده ماشین عروس می‌توانید در بهترین شب زندگی خود، برای خود و شریک زندگی تان خاطره‌ای به یادماندنی بسازید.

  1. دریافت ماشین مشتری به جای ودیعه

گاهی نیاز دارید که یک ماشین را بدون راننده اجاره کنید اما سند، ارز و یا سکه و طلایی برای پرداخت ودیعه ندارید. در این زمان می‌توانید از ماشین خود مایع بگذارید. ماشین فعلی که قرار است به عنوان ودیعه نقدی دریافت شود، باید 10 درصد قیمت اتومبیل درخواستی را پوشش دهد. بنابراین خودرو با سند به نام متقاضی، به صورت امانی نزد مجموعه خواهد ماند.

اجاره خودرو
اجاره خودرو

مدارک لازم برای اجاره خودرو در تهران

هر چند گفته شود که اجاره خودرو بدون مدرک در تهران انجام می‌شود اما برای هر نوع اجاره‌ی اتومبیل با راننده، بدون راننده، اجاره خودرو برای عروسی، برای سفر و… نیاز به مدارکی است. این مدارک عبارتند از:

  1. مدارک شناسایی
علت ساییدگی لاستیک در خودروها
بخوانید

اولین چیزی که هنگام کرایه اتومبیل از شما خواسته می‌شود، مدارک شناسایی است. اینکه هر مجموعه برای کرایه‌ی سرمایه‌ی خود به مشتریان، بخواهد هویت واقعی آن‌ها را بررسی کند، کاملا منطقی خواهد بود. هنگامی که مدارک ارائه شوند، احراز هویت برای آژانس های کرایه خودرو راحت‌تر می‌شود. برای احراز هویت جهت کرایه ارائه کارت ملی و شناسنامه لازم است. علاوه بر این‌ها ارائه یک گواهینامه معتبر برای احراز هویت نیز پذیرفته خواهد بود. احراز هویت افراد خارجی در تهران برای اجاره خودرو با پاسپورت آن‌ها انجام می‌شود.

  1. چک و سفته

علاوه بر مبلغ کرایه خودرو و هزینه رنت ماشین که هم‌چنان باقی می‌ماند، ارائه چک و سفته اهمیت بسیار زیادی دارد. سفته ها و چک های بانکی در نزد کارشناسان رنت کار به امانت مانده و در پایان زمان اجاره به مستری بازگردانده می‌شوند. بنابراین مشتری دو راه دارد. یکی چکی که به قیمت کل و به روز ماشین تحویل داده می‌شود و یا به همان مقدار سفته به امانت گذاشته می‌شود.

جمع بندی

اینکه در سايت های اینترنتی از اصطلاح اجاره ماشین بدون مدرک استفاده می‌شود، منظور اجاره ماشین بدون سند و ودیعه نقدی است. در این روش افراد می‌توانند با استفاده از راهکارهای فرعی ماشین مد نظر خود را به اجاره ببرند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن